Konum Klima Montaj Servisi
klima servisi
Klima Servisleri Profesyonel Ekip Klima Servisleri En Deneyimli Ekiplerle
Sorunsuz Servis
Klima Bakım Hizmetleri Klima Bakımı Periyodik Bakım için
Uzman Ekipler
Klima Servis Hizmetleri Yorum & Şikayet Klima Servisi Yorum
ve Şikayetleri

Klima Montajı

Klimalar;konfor amacı olarak kullanılmaktan çıkıp ısıtma ve soğutma sistemlerinin başında yer almaktadır.Satın aldığınız klima cihazı için öncelikle yapmanız gereken unsurlar nelerdir?Doğru servisten montaj desteği almak,işinde tecrübeli teknisyenler ile çalışmak,cihazın iç ve dış ünitesini doğru yere monte etmek,aldığınız cihazın kaç btu olduğunu sorgulamak,elektirik ve enerji tasarrufu olan cihazları tercih etmek olacaktır.Klima montajı desteğine ve kafanıza takılan sorunlarda profesyonel çözüm arıyorsanız doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz.Her marka ve her model klima cihazlarına klima montajı servisi olarak bizlerden hizmet alabilirsiniz.Sizlere profesyonel çözümler üreterek tüketici memnuniyeti sağlamakla kalmayıp uygun ödeme ve kapıda ödeme koşulları ile sınırsız hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Klimalar ortamın metrekaresine uygun olarak btu şeklinde hesaplanmalıdır.Servis ekiplerinden gelen teknisyen arkadaşlar ortamın metrekaresini hesaplayıp kaç btu olduğunu çıkartır ve ortamınıza hangi klima btu’su uygun ise onun takılması önerilir.Aksi takdirde yanlış hesaplanan çözümler ileride büyük sıkıntılara yol açabilir.

Yanlış Yapılan Klima Montajı

Klima montajı için; doğru zaman ve doğru yer çok önemlidir.İç ünitenin düz değilde yamuk takılması demek cihazınızın su akıtması demektir.Dış ünitenin zemine tam olarak sabitlenmemesi demek motorun zarar görmesi ve ileride büyük hasarlara yol açması demektir.Böylelikle klima cihazınızın ömrünü azaltmış oluyor ve memnuniyetsiz bir şekilde çözüm aramaya çalışıyorsunuz.Bu ve bunun gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için yapmanız gereken tek şey işinde veya alanında oldukça eğitimli ve tecrübeli servis merkezleri ile iletişime geçmek,klima montaj desteğini kesinlikle uzman servislerden almak olacaktır.

Klima Seçimi

Klima satın alırken kaç metrekareye hangi btu cihazlar uygun olmalıdır?

  • 10 metrekare = 7000 btu split klima
  • 20 metrekare = 9000 btu split klima
  • 30 metrekare = 12000 btu split klima
  • 40 metrekare = 16000 btu split klima
  • 50 metrekare = 20000 btu split klima
  • 60 metrekare = 24000 btu split klima
  • 70 metrekare = 30000 btu salon tipi klima
  • 80 metrekare = 35000 btu salon tipi klima          
  • 90 metrekare = 42000 btu salon tipi klima
  • 100 metrekare = 48000 btu salon tipi klima

Doğru Klima Montajı Nasıl Yapılır
Klima montajı doğru şeçimi servis ekipleri tarafından yapılması gerekmektedir.  Duvar zemini sağlam sert olması gerekmektedir. Borulama tesisatı ve görsel açıdan düzenli tertipli şekilde gözlere hoş gelecek şekilde kurulumun gerçekleşmesi gerekiyor. Dış ünite motorunun çelik dübeller ile sağlam zemine montajı ve su terazisi yardımı ile düz durmasına özen göstermeliyiz. Yamuk duran cihaz arızalara neden olabilir ve akıcı akışkan gazı likit olarak takviye yapıldığında sessiz olarak çalışmasına önem vererek uzun yıllarca sağlıklı şekilde performans kaybı olmadan klima cihazlarına sahip olabilirsiniz.

Klima Btu nasıl hesaplanır
Klima cihazına ihtiyaç duyulduğunda her metre kareye göre uygun cihazların üretimi sağlanmaktadır. Teknik servis ekiplerinin verilen adrese yönlendirme yapılarak bulunan ortama kaç btu klima ihtiyaç duyulduğunu ve enerji tasarrufu sağlanması için doğru seçimler yapmanıza yardımcı oluyoruz.  Çağrı merkezlerimize bu işlem ile ilgili problemlerinizi bildirebilirsiniz.